Gabinet Terapii
Poznawczo-Behawioralnej
dla mam
szczególny czas
Ciąża, poród, połóg i pierwsze miesiące po narodzinach dziecka to okres ogromnych zmian w życiu kobiety, a przez to często jeden z najtrudniejszych okresów w życiu. Zwykle nawet panie normalnie świetnie funkcjonujące potrzebują wsparcia i opieki. Czas ten bowiem wymaga poradzenia sobie z szalejącymi hormonami, zmieniającym się ciałem i jego ograniczeniami, lękiem przed zmianą, strachem przed porodem, często trudnym porodem i jego wspomnieniami, zmianami roli społecznej i relacji z partnerem, opieką nad dzieckiem, miłością do niego, koniecznością podjęcia roli rodzica, tak powszechnym przeciążeniem i wyczerpaniem. Są to trudności pojawiające się nawet w sytuacji, gdy wszystko toczy się tak, jak byśmy tego oczekiwali. W zasadzie trudno ich uniknąć. W okresie ciąży, porodu i po-porodu w którejś ze sfer na pewno się pojawią. Czasem bywa jeszcze trudniej, gdy częścią doświadczenia kobiety staje się strata, silny konflikt, trudne doświadczenia z własnymi rodzicami, osamotnienie, czy komplikacje zdrowotne. Czasem nawet najlepsze chęci i starania bliskich nie wystarczą, aby w tym czasie wystarczająco wesprzeć kobietę.
kiedy warto się wybrać
Gdy wsparcie bliskich nie wystarcza, warto udać się do specjalisty. Metoda terapii poznawczo-behawioralnej doskonale sprawdza się w leczeniu depresji poporodowej, jest też dobrą techniką dawania wsparcia i wspierania radzenia sobie w trudnych sytuacjach. Tu podparta moim doświadczeniem w pracy z kobietami w tym szczególnym okresie oraz specjalistyczną wiedzą dotyczącą procesów i problemów pojawiających się w okresie okołoporodowym jest propozycją wsparcia dla wszystkich pań, które odczuwają trudności w związku z ciążą, porodem i/lub opieką nad małym dzieckiem, utratą ciąży czy ciężkim porodem. Gdy psychoterapia nie jest konieczna, skutecznym wsparciem la zarówno dla mamy, jak i rodziny mogą być np. kilkukrotne konsultacje.
wizyty domowe
Zwykle po porodzie, już w domu, gdy pojawia się potrzeba skorzystania z profesjonalnej pomocy kobieta często najzwyczajniej w świecie z powodów fizycznych nie jest w stanie udać się do gabinetu psychoterapeuty. W takich sytuacjach istnieje możliwość skorzystania ze spotkań wyjazdowych, we własnym domu, gdy to ja jadę do Państwa.
wizyty z maluszkiem
Mama i dziecko po porodzie nadal pozostają w bardzo ścisłym związku ze sobą. Obydwoje odczuwają silną potrzebę przebywania razem i niezwykle trudno jest im się rozdzielić choćby na chwilę. Dodatkowo trudności, które odczuwa mama często związane są z opieką nad dzieckiem i koniecznością zaspokajania jego potrzeb, które dziecko wyraża w specyficzny, trudny do zrozumienia dla dorosłych sposób. Trudno więc mówić o dobrostanie mamy bez dziecka i odwrotnie. Dlatego mamy z malutkimi dziećmi zapraszane są do gabinetu na spotkania razem.
Umów się na spotkanie:
tel.: +48 507 300 600
od poniedziałku do piątku
w godz. od 900 do 1800
info@tuterapia.pl
POLSKIE TOWARZYSTWO
TERAPII POZNAWCZEJ
I BEHAWIORALNEJAleksandra Naumowicz-Kucharska - ZnanyLekarz.pl
© 2013 - All rights reserved | Panel administracyjny
Code by: Maciej "Memnonic" Piór, maciej.pior@gmail.com | Layout by: Tomasz Kucharski, kucharski.art.pl